Usunięcie wpisu w BIK

Masz wpis w BIK? usunięcie wpisu w bik

Chcesz go usunąć szybko? 

Dobrze trafiasz. Na naszej stronie internetowej podpowiemy Ci jak szybko samemu usunąć wpis w BIK i dla czego w ogóle on się tam znalazł. Dowiesz się także jak sprawdzić swój bik za darmo nie płacić opłaty na stronie bik.pl

Usunięcie wpisu w BIK

Zaczniemy od tego, że w BIK jest umieszczana cała historia kredytowa osoby, która taką posiada. Tak więc jeśli kiedyś korzystałeś z kredytu lub pozyczki w Banku to ta informacja znajdzie się właśnie w bik. Dodatkowo zawiera on także informacje o czasie spłaty, o problemach i spóźnieniach w spłacie kredytów i pożyczek – stąd właśnie ewentualne opóźnienia w spłacie lub jeszcze nie spłacone zobowiązania przekreślają szansę na wzięcie kolejnego kredytu/pozyczki.

Wpis w BIK usuwany jest najczęściej na wniosek instytucji, która udzieliła informacji o zadłużeniu i opóźnieniach w spłacie. Możemy więc sami wystosować pismo do banku, w którym prosimy usunięcie naszego wpisu w BIK – jednak bardzo często długo to trwa dlatego większość osób decyduje się na skorzystanie z pomocy firmy, która usuwa negatywne wpisy w BIK.

Jak sprawdzić bik za darmo

Swój wpis w BIK możemy sprawdzić w zupełności za darmo. Dlatego też jeśli jakaś firma będzie oferowała sprzedaż raportu z bik – nie zgadzajcie się na to.

Raport bik można sprawdzić za darmo rejestrując się na stronie bik.pl Poniżej wniosek do darmowego konta w BIK:

Pożyczki bez BIK

Jeśli wpisu w BIK się nie da usunąć a potrzebujemy pożyczki zawsze możemy skorzystać z firmy, które oferuję pożyczki gotówkowe bez sprawdzania rejestru dłużników. Takie firmy znajdziesz na liście poniżej.

Wysłanie wniosku jest bardzo proste. pieniądze z takiej pożyczki bardzo często otrzymujemy w mniej niż 15 minut na konto bankowe. Jeśli chcesz skorzystać z najlepszej oferty pożyczki przez internet bez bik to sprawdź dokładnie nasz ranking na pozyczkaprzezinternetbezbik.pl – znajdziesz tam:

 • oferty w 100% bez sprawdzania bik
 • opinie o wszystkich pożyczkach
 • ranking pożyczek bez bik
 • porównanie i analizy ofert pożyczek bez bik

15 myśli nt. „Usunięcie wpisu w BIK

 1. ezen

  Ja miałem kiedyś to konto w Inteligo i faktycznie można było tam za darmo sprawdzać swój bik – także na pewno działa.
  A konto jest darmowe – w 10 minut można założyc.

  Odpowiedz
  1. wojtek25

   potwierdzam. Sam zakładałem tam konto przez internet. Wypełnienie formularza zajęło mi chwilę. W zasadzie to kwestia przepisania danych z dowodu. A konto jest super, całkowicie darmowe. Polecam, jak najbardziej.

   Odpowiedz
 2. Agata

  Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia o tym, że można samemu usunąć wpis w BIK. Bardzo przydatne informacje w tym artykule. Większość swojego życia myślałam, że jest to możliwe, ale dopiero po okresie 5-6 lat.

  Odpowiedz
 3. Joanna22

  A czy to prawda, że są specjalne firmy, które się tym trudnią i usuwają nam wpisy w BIK? doszły mnie kiedyś takie słuchy, ale wydaje mi się to trochę podejrzane, żeby tak po prostu legalnie można było usunąć swoją historię w BIK. W końcu czemuś ma ona służyć.

  Odpowiedz
 4. Hugos

  Sama usuwałam swoje wpisy w BIK poprzez złożenie takiego wniosek do odpowiedniej instytucjji i działa. Nie wiedziałam, że to takie proste, ale dało się. I teraz już nie mam z tym problemu.

  Odpowiedz
 5. Lukso

  Warto doda, że owszem można wysłać pismo do banku, aby ci zgłosili usunięcie wpisu BIK, jednak nie każdy taki wniosek jest rozpatrywany pozytywnie, niestety

  Odpowiedz
 6. Oskarr

  @Lukso, nikt nie mówi, że każda próba usunięcia wpisu z BIK kończy się sukcesem, ale warto próbować, no bo czemu nie. Złożenie takiego wniosku z tego, co wiem, to nic nie kosztuje.

  Odpowiedz
 7. zła

  mi ostatnio w banku powiedzieli, że mam ponoć wpis w bik. Ale za co? Nie wiem do tej pory za co???
  Naprawdę brałam wcześniej pożyczkę, ale spłaciłam wszystko w terminie, nie mam żadnych zaległości podatkowych więc powiedzcie mi skąd taki wpis?????

  Odpowiedz
 8. Adam

  Nie musisz mieć zaległości podatkowych ani też niespłaconych pożyczek czy kredytów żeby mieć wpis w bik.
  Też to przerabiałem, jak się okazało kiedyś tam…. nie zapłaciłem mandatu w wysokości 400 zł i to spowodowało że zostałem wpisany do tego rejestru.
  Usunięcie wpisu w bik nie jest chyba łatwe no nie wiem sam bym się chętnie dowiedział

  Odpowiedz
 9. Seba

  Usunąć wpis w bik możesz jedynie bezpośrednio w instytucji która Ci go wpisała – czyli w tym przypadku Biuro Informacji Kredytowej.
  Dodatkowo co ważne – to nie jest takie zupełne usunięcie, a zaktualizowanie informacji o Twojej sytuacji która później jest udostępniana dla banków np kiedy bierzesz kredyt czy pożyczkę.

  Odpowiedz
 10. zła

  Czyli tak naprawdę nigdy nie zostanie mi usunięty ten wpis w Bik???
  No przecież to jest jakis skandal.
  Ktoś za przykładowo niespłacony mandat – zapomniał no różne są sytuacje!! Ma wpis w Bik i żyje w tej nieświadomości dopóki nie zechce wziąć pożyczki. MASAKRA!!!!!

  Odpowiedz
 11. roksa. 8978

  ja założyłam konto w Inteligo tam rzeczywiście możesz sprawdzić wpis w bik.
  Niestety trzeba uregulować wszystkie swoje zobowiązania żeby „usunąć” wpis w bik.
  Zwracasz się wtedy do BIK i prosisz o aktualizację ze względu na spłacone zadłużenia.

  Odpowiedz
 12. majster

  Ja miałem kiedyś problemy ze spłatą pożyczki ale na szczęście wszystko udało mi się uregulować, Pani w banku była na tyle kompetentna i uprzejma, że wyjaśniła mi sprawę ze wpisem w bik i poleciła żeby złożyć u nich stosowne pismo, trochę to trwało ale zajęli się wszystkim i obecnie w bik nie figuruje, polecam każdemu kto się zadłuża żeby zainteresować się tematem bo wpis w bik to bardzo ważna sprawa jeśli chce się w przyszłości brać kredyty/pożyczki, nigdy nie wiadomo kiedy człowiek znajdzie się w potrzebie.

  Odpowiedz
 13. jula

  Pewnie większość z nas ma wpis w BIK i nie wiemy nawet za co, moim zdaniem takie informacje powinny być bezpłatnie udostępniane na wniosek tego, kto chce się sprawdzić, tyle różnych pomyłek przecież wszędzie się zdarza, że i do BIK kto wie może ktoś nas wpisał przez pomyłkę, może się to wydawać absurdem ale moim zdaniem nie jest niemożliwe.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *