Ostrożnie z kredytami

przez | Listopad 25, 2013

Zadłużenie rośnie, dotychczasowe kredyty są niemożliwe do spłacenia i ogólnie rzecz biorąc sytuacja finansowa nie wygląd zbyt ciekawie. O czym mowa? W takiej sytuacji jest coraz większa ilość Polaków. Problem jednakże tkwi w tym, że w obliczu poważnych kłopotów finansowych sięgamy często nie po te środki, po które tak naprawdę powinniśmy sięgać. Bez wątpienia, gdy usuwa nam się spod nóg grunt, nie myślimy logicznie i przez to właśnie możemy popaść w jeszcze większe kłopoty. Szczególnie że kredytodawcom bardzo zależy na właśnie takich klientach, to z myślą o nich promują swoje filmy na youtubie oraz prowadzą kampanie marketingowe na social mediach. Niestety, zupełnie nie obchodzi ich, co z takimi ludźmi będzie po wzięciu na siebie takiego obciążenia finansowego.

2

Rosnąca skala zadłużenia

Wystarczy dać, bowiem ogłoszenie zaczynające się od słów kredyt bez BIK dla zadłużonych i znajdziemy bardzo wielu chętnych na taki produkt. Owszem, na rynku są instytucje, które udzielają pożyczek i jednocześnie nie sprawdzają rejestru BIK, ale oprócz nich są również podmioty, które żerują na ludzkiej naiwności, obiecują pożyczkę, a de facto albo ta pożyczka nigdy nie trafia do rąk osób, które chciały ją zaciągnąć, albo, co gorsza, do spłaty są niewyobrażalnie duże sumy pieniędzy. To wynik tego, że wielu ludzi nie czyta tego, co podpisuje.

Przecież pani czy też pan tak ładnie się uśmiecha. No i właśnie, dlatego też należy być bardzo ostrożnym przy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów związanych z udzielaniem pożyczki lub wysyłaniem pieniędzy na konto kogoś obcego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *