Co wtedy, gdy masz trudną sytuację?

przez | Styczeń 14, 2014

Nie każdy obywatel ma na tyle dobrą sytuację, aby wziąć kredyt w banku. Teraz banki po krachu giełdowym kilka lat temu znacząco zaostrzyły wszystkie procedury i wymagają naprawdę niezłej zdolności kredytowej.

Zadłuzenie, jak mu sprostać?

Co mają w takiej sytuacji zrobić osoby, którym odmówiono kredytu? Oczywiście zwrócić się o pomoc do instytucji, którym leży na sercu dobro i klientów i nie zwracają tak dużej uwagi na historię kredytową. Niemniej jednak musisz wiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze – takie firmy są bardzo wyczulone na oszustów i naciągaczy posługujących się skradzionymi danymi osobowymi, dlatego nie zdziw się, jeżeli pożyczkodawca
będzie wymagać weryfikacji tożsamości w formie wideoczatu
. Jest to bowiem najwyższy standard bezpieczeństwa, który przy odpowiednim oprogramowaniu jest nawet lepszy niż faktyczne wzięcie dowodu do ręki.

Po drugie – tutaj oprocentowanie jest trochę wyższe niż w bankach i że na tym rynku działa sporo oszustów. Warto, więc najpierw sprawdzić dane firmy pożyczkowe, a dopiero potem udać się na rozmowę w sprawie kredytu.

Najlepsze jest to, że raczej na pewno go dostaniesz, ponieważ jak już mówiłem na początku, nie jest sprawdzana historia kredytowa w BIK. Dla osób już zadłużonych jest to wiec bardzo dobra informacja, ponieważ w ten sposób będą mogli uzyskać gotówkę na nagłe wydatki. A przecież tak często zdarzają się nagłe wypadki w naszym życiu, takie jak choroba czy śmierć kogoś bliskiego, kiedy te pieniądze naprawdę są mocno potrzebne. Wtedy dobrze jest wiedzieć, że istnieją takie możliwości, stworzone z myślą o osobach zadłużonych, którym banki nie chcą udzielić kredytu.

Jedna myśl nt. „Co wtedy, gdy masz trudną sytuację?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *