Pożyczka na raty dla bezrobotnych

przez | Luty 16, 2019

Pożyczka na raty dla bezrobotnych

Nie masz stałych dochodów, a potrzebujesz dopływu gotówki? Zastanawiasz się, skąd pożyczyć, jeśli tradycyjny bank na pewno nie udzieli Ci kredytu? Na te pytania postaram się odpowiedzieć najbardziej wyczerpująco.

Na rynku finansowych produktów pozabankowych znajduje się wiele firm pożyczkowych,, które wręcz specjalizują się w udzielaniu pożyczek dla osób bezrobotnych, bez regularnych dochodów. Firmy pożyczkowe pod tym względem są dużo bardziej elastyczne niż tradycyjne banki. Ale oczywiście ich oferta jest uzależniona również od indywidualnej sytuacji samej osoby wnioskującej o gotówkę.

Zacznijmy od tego, kim dla firmy pożyczkowej może być osoba bezrobotna

„Osoba bezrobotna”, „osoba bez stałych dochodów” to niekoniecznie jest osoba, która nic nie robi i jest w zupełności na utrzymaniu osób trzecich. Osoby takie dla firm pożyczkowej to również:

  • osoby bez stałej pracy na etat, jednak wykazujące wpływy zarobkowe – np. z prac sezonowych,
  • osoby posiadające wpływy z tytułu wynajmu mieszkania – jeśli masz mieszkanie i wynajmujesz je przykładowo studentom, możesz starać się o pożyczkę,
  • osoby pracujące za granicą, posiadające dochody, które nie są opodatkowane w naszym kraju,
  • osoby posiadające wpływy w postaci np. alimentów, renty, emerytury,
  • osoby nie posiadające zupełnie dochodów – takie osoby też są brane pod uwagę, wówczas firmy pożyczkowe prześwietlają bliskich osoby ubiegające się o pożyczkę. W takich przypadkach spłata zobowiązań w niektórych momentach może spaść na osoby najbliższe.

Pożyczka dla osób bezrobotnych – co to takiego?

Pożyczka dla bezrobotnych jest produktem znacząco różniącym się od tradycyjnego kredytu gotówkowego. Pierwsza różnica jest w tym, kto jej udziela. Pożyczki są udzielane przez firmy pozabankowe (często nazywane „chwilówkami”). Pożyczki dla osób bezrobotnych są udzielane również na krótsze terminy – 30 dni lub czasem więcej, ale rzadko zdarza się tak, jak w przypadku kredytów, gdzie okres spłaty wynosi kilka lat. Raty spłacane są również częściej – np. raz w tygodniu, zamiast raz w miesiącu. Oprocentowanie pożyczek dla osób bezrobotnych niestety jest też zdecydowanie wyższe niż w przypadku kredytów. To zdecydowanie jedna z wad takich pożyczek pozabankowych.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu należy dokładnie przeanalizować warunki, jakie oferują nam firmy pożyczkowe. Zastanowić się, czy taka forma zobowiązania jest dla nas odpowiednia i czy oczywiście będziemy w stanie ją odpowiednio spłacić bez narażania naszego budżetu domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *