Kredyt gotówkowy bez BIK – w jakim banku

przez | Kwiecień 6, 2019

Od jakiegoś czasu w Internecie zrobiło się głośno na temat pożyczek bez BIK, czyli takich, które można zaciągnąć bez weryfikacji różnego rodzaju rejestrów. Są to produkty finansowe, głównie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kredyt bankowy z różnych względów – np. brak udokumentowanych dochodów, kiepska historia kredytowa, zbyt duże zadłużenia. Kredyty bez BIK są więc pewną deską ratunku dla taki osób. Są one zwykle droższe niż tradycyjne kredyty gotówkowe oferowane przez bank, dlatego ważne aby wybrać odpowiednią ofertę.

 

Czy kredyt bez BIK mogę wziąć w banku?

Niestety kredyty bez BIK nie są dostępne w standardowych bankach. Są to produkty oferowane przez firmy pozabankowe. Banki komercyjne rządzą się swoimi prawami, a jednym z nich jest dokładna weryfikacja klienta w rożnych rejestrach – BIK, KRD itd. Dlatego zaciągnięcie kredytu bez BIK nie jest możliwe w zwykłym banku.

Gdzie wezmę kredyt bez BIK?

Kredyty bez BIK można wziąć wyłącznie za pośrednictwem odpowiednich firm pożyczkowych. Takich firm w Internecie można wynaleźć cale mnóstwo – kilkadziesiąt lub nawet kilkaset. Jak więc wybrać odpowiednią i nie oszaleć od nadmiaru informacji?

Zdaję sobie sprawę, że przeanalizowanie każdej z ofert to nie lada wyzwanie i nie jest to proste, a zajmuje mnóstwo czasu. Jednak, jeżeli przeanalizujesz kilka z nich to szybko zorientujesz się, że część z firm pożyczkowych oferuje bardzo podobne produkty – na podobnych warunkach.

Jak wybrać odpowiednią pożyczkę?

W wyborze odpowiedniej pożyczki bez BIK mogą pomóc:

  • Opinie o pożyczkach – jedno z bardziej wiarygodnych źródeł. Warto popytać znajomych o doświadczenia z ich pożyczkami pozabankowymi. Jeśli jednak nie chcecie rozmawiać ze znajomymi to w Internecie znajdziecie całe mnóstwo opinii o różnych firmach pożyczkowych oraz ich ofertach
  • Rankingi kredytów bez BIK – takie zestawienia powstają w różnych odstępach czasowych – miesięczne, kwartalne czy roczne. Takie rankingi są wyznacznikiem pewnych trendów i na pewno warto przeanalizować oferty firm znajdujących się w tych rankingach

Zdolność kredytowa a pożyczki bez BIK

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki bez BIK są o tyle „ciekawsze” dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kredyt bankowy, że mają trochę niższe oczekiwania względem swoich klientów. Choć istnieją firmy pożyczkowe, które weryfikują rejestry typu BIK< BIG, KRD itd., to zdecydowana większość decyduje się na udzielenie pożyczki osobom, które w przeszłości miały trudności np. z regularną spłatą kredytu.

Pamiętajcie, aby przed ostateczną decyzją o pożyczce, dokładnie przeanalizować ofertę, a  co ważne, aby dokładnie czytać wszelkie druki na umowie pisane małymi literami. Jeśli oferta będzie was satysfakcjonować, a co ważniejsze będzie realna do późniejszej spłaty, wówczas pożyczka może być odpowiednia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *