Potrzebuje kredytu ale mam długi – czy można liczyć na kredyt w Banku?

Reklama

Tytułowe pytanie: Potrzebuje kredytu ale mam długi – czy można liczyć na kredyt w Banku, jeśli tak to jaki Bank da kredyt zadłużonemu? można spotkać już na każdym forum kredytowym, niestety nie tak łatwo znaleźć odpowiedź na to pytanie pomimo tego, że dyskusje w takich tematach często liczą dobre kilkanaście stron odpowiedzi użytkowników forum. Z racji tego, że wiele osób wciąż nie wie co robić w takiej sytuacji, poniżej publikujemy kilka istotnych informacji i porad czy można liczyć na bankowy kredyt w takiej sytuacji i gdzie dokładnie się po niego zgłosić.

Mam kredyt w Banku i nie wystarcza mi na ratę – potrzebuje kolejny

Punkt ten idealnie przedstawia zjawisko pętli kredytowej – przed która należy się bardzo wystrzegać. Zjawisko to charakteryzuje się braniem kolejnego kredytu na spłatę poprzedniego kredytu – w taki sposób zapętlamy się nie rozwiązując problemu. To najgorsze co można zrobić – wziąć kolejny kredyt, nie czekaj aż Bank postanowi wpisać Cię do BIKu. Dzięki konsolidacji:

– obniżysz ratę swojego kredytu

– dostaniesz dodatkową gotówkę.

– nadal będziesz miał jeden kredyt do spłaty.

Długi w Bankach – wpisy w BIK, BIG i KRD

Niestety ten przypadek dotyczy większości osób, które szukają pomocy finansowej dla osób zadłużonych. Często osoby te mają już kilka kredytów konsumpcyjnych i przez to, że nie spłacają w terminie rat tych kredytów Bank lub Banki odnotowały to w ich historii kredytowej w BIK – to w wielu przypadkach przekreśla możliwość wzięcia kredytu w kolejnym Banku.

Wyjściem z tej sytuacji może być konfrontacja i próba wynegocjowania zmiany warunków kredytu w Banku, w którym nie wyrabiamy się z jego spłatą – Banki często w takich sytuacjach idą na rękę klientowi i rozkładają kredyt na dłuższy czas czego efektem jest niższa rata miesięczna. Dlatego warto po pierwsze umówić się na spotkanie z doradca z danego Banku, opowiedzieć jaka jest sytuacji i poproszenie i rozłożenie kredytu na niższe raty.

Pomoc firm pozabankowych – POŻYCZKI

Reklama

Na rynku finansowym działa także cała masa firm, które zajmują się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Oczywiście nie każda z nich jest godna zaufania i uwagi dlatego tutaj warto poradzić się specjalisty bądź też sprawdzić opinie o firmach pozabankowych. Nierzadko spawy takie opisuje na swoim blogu Maciej Samcik ( http://samcik.blox.pl/ ) tak więc warto wesprzeć się informacjami i opiniami zawartymi na jego stronie.

Firmy takie udzielają droższych pożyczek niż kredyty bankowe ale niekiedy nie ma wyjścia i trzeba z takiej pozyczki skorzystać. Mimo wszystko zawsze należy pamiętać o tym, że ryzyko wpadnięcia w jeszcze większe długi w sektorze pozyczek pozabankowych jest wyższe – dlatego warto uważać na to z jakiej firmy korzystamy.

Podsumowując

W przypadku wpadnięcia w długi należy:

– zachować spokój,

– nie działać pochopnie,

– skontaktować się ze swoim bankiem i tam szukać pomocy w pierwszej kolejności. 

Dzięki takiemu postępowaniu bardzo wysoce prawdopodobne jest to, że dostaniemy kolejny kredyt w Banku pomimo już spłacanych kredytów lub małych długów bankowych.

Potrzebuje kredytu ale mam długi – czy można liczyć na kredyt w Banku?
5 (100%) 3 votes

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *