Jak szybko spłacić zadłużenie

Reklama

Trafiając na tę stronę zapewne masz problemy ze swoim zadłużeniem. Poniżej przedstawię kilka sposobów, które wato wykorzystać do tego, żeby szybko spłacić swoje zadłużenie i wyjść na prostą. Dlatego też zapraszam do szczegółowego zapoznania się z metodami przedstawionymi poniżej i napisaniu w komentarzu czy metody te okazały się być przydatne czy może jednak macie lepsze – zapraszamy do komentowania.

Oznaki początku zadłużania się…

Osoby, które szukają pomocy i sposobu na swoje długi najczęściej mają już dość duże zadłużenie – dlatego tak bardzo WAŻNE jest poprawne interpretowanie oznak, które są początkami zadłużania się i są to:

  • brak pieniędzy na spłatę całej raty,sposób na spłątę zadłużenia
  • utracone zatrudnienie,
  • mniejsze zarobki,
  • zwiększone wydatki w domu (np. dziecko),
Reklama

To są najczęstsze oznaki, które świadczą o tym, że wkraczamy na drogę, która może prowadzić do zadłużenia – WAŻNE – trzeba działać natychmiast. NIE CZEKAĆ i myśleć “zobaczymy jak będzie za miesiąc”… Jeśli przytrafiła Ci się jedna z powyżej wymienionych sytuacji – przelicz od razu swoją zdolność spłaty kredytu, jeśli okaże się, że nie będziesz mógł dalej spłacać rat kredytu to skorzystaj z poniższych porad.

  1. Renegocjowanie warunków kredytu – pierwszym sposobem jest renegocjowanie warunków kredytu w celu otrzymania niższych rat kredytu. Bank zwykle zgadzają się na zmianę takich warunków o ile jeszcze nie wystąpiły przeterminowania nie spłaconych rat – -dlatego czas tutaj jest bardzo ważny – trzeba szybko zwrócić się do banku. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji Bank wydłuży okres spłaty kredytu i rata zimniejszy się automatycznie.
  2. Skorzystanie z wakacji kredytowych – wiele kredytów ma w ofercie “wakacje kredytowe” dzięki czemu można zawiesić spłąte kredytu nawet na kilka miesięcy – warto dowiedzieć się, czy Twoja oferta kredytu posiada taką opcję.
  3. Sprzedaż dodatkowych dóbr – bardzo często mając nadwyżkę pieniędzy kupujemy drugi samochód, drogi wyposażenie RTV, komputery inne rzeczy, których po czasie nie używamy już tak często a generują one same koszty utrzymania. Sprzedaż np. drugiego samochodu w rodzinie może okazać się najlepszym sposobem, dzięki któremu zdobędziemy pieniądze na kilka rat w przód i zmniejszymy koszty utrzymania dzięki czemu zaoszczędzimy dodatkowe pieniądze.
  4. Przeniesienie kredytu do innego Banku – kolejnym sposobem na zmniejszenie rat kredytu to przeniesienie go do innego Banku – -więcej na ten temat przeczytacie wyszukując hasło kredyt konsolidacyjny lub w zakładce: http://kredytbezbikdlazadluzonych.pl/kredyt-konsolidacyjny-dla-zadluzonych/

Oto kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na spłatę i zapobiegnięcie dalszego zadłużania się. Myślę, że artykuł okazał wam się pomocny – dlatego zapraszam do oceny i komentowania.

 

Jak szybko spłacić zadłużenie
4.5 (90%) 4 votes

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *