Jak obniżyć ratę kredytu i dostać dodatkową gotówkę?

przez | Lipiec 31, 2015

Już nie dług okres wakacyjny się skończy i dla wielu osób nadejdzie czas spłacanie kredytów zaciągniętych własnie na wakacyjny wyjazd. To nie ostatni problem jaki czeka kredytobiorców w tym roku – nie tak daleko bo już za 4 miesiące będzie czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia – czy te 4 miesiące wystarczą aby spłacić kredyty zaciągnięty na wakacje? Z pewnością nie tym bardziej, że większość kredytobiorców już ma problem ze płata obecnych rat. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy rozwiązanie, dzięki któremu obniżycie raty obecnych kredytów i dostaniecie dodatkowa gotówkowe.

Tak więc zapraszam do zapoznania się z poniższym tekstem – przygotowane rozwiązanie przedstawię w kilku podpunktach:

1. Masz problem ze spłatą raty? – NIE CZEKAJ

Jeśli już masz problem ze spłatą raty – nie czekaj, nie odkładaj decyzji skontaktowania się z bankiem – nie dopuszczaj do sytuacji, w której zaczniesz dostawać ponaglenia spłaty rat (monity bankowe). Jeśli dopuścisz do takiej sytuacji – oznaczać to będzie, że Twoja historia (to, że nie spłacasz rat w terminie) już jest ulokowania w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i  to wyklucza możliwość skorzystania z kredytów w Bankach.

PAMIĘTAJ – bank zwykle otwarty jest na wszelkie rozwiązania, które Tobie pozwolą spłacać kredyt w terminie a bank nie będzie musiał wszczynać procedur windykacyjnych.

2. Bank w którym masz kredyt odmawia pomocy – idź do innego

Nie mniej jednak czasami zdarza się tak, że pomimo naszych szczerych chęci, Bank w którym mamy kredyty odmawia nam jakiejkolwiek pomocy, renegocjacji czy obniżenia rat kredytów – w takim przypadku niezwłocznie udaj się do innego Banku. Produkt, którego należy szukać to kredyt konsolidacyjny (http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/kredyty_i_pozyczki/pozyczka_konsolidacyjna) – dzięki niemu:

– skonsolidujesz swoje kredyty w jeden kredyt,

– obniżysz ratę kredytu nawet o 50%,

– wydłużysz czas spłaty kredytu,

– w niektórych przypadkach dostaniesz możliwość skorzystania z wakacji kredytowych i dodatkowej gotówki. 

Podsumowując

Najgorsze co możesz robić gdy wystąpią pierwsze problemy ze spłata kredytu to je zlekceważyć. W wiadomościach i w najbliższym otoczeniu bardzo często słyszy się o osobach, które są bardzo zadłużone – niestety w większości przypadków same sobie są one winne. Gdyby zareagowały na we właściwym czasie, gdy nie starczyło im na ratę kredytu to prawdopodobnie dziś spłacały by swój kredyt dalej, w niższych ratach, w innym banku.

Kiedy jednak Bank zmuszony jest na wysłanie do nas wezwań do zapłaty i wpisaniem naszej złej historii kredytowej do BIK – większość banków odmówi nam pomocy, ponieważ zauważy to, że jesteśmy skłonni nie spłacania zaciągniętego kredytu.

Zapraszam do komentowania – chętnie pomogę w odosobnionych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *