Windykacja w KRUK – krok po kroku

Reklama

Często pierwsza myśl, która pojawia się w głowie na temat windykacji, to komornik sądowy. Niestety spora część osób myli te dwa ego, pojęcia, nie zdając sobie sprawy z tego, że firma o profilu, jaki posiada KRUK nie ma takich uprawnień jak komornik sądowy i dąży do ugody.
Droga sądowa to już ostateczność, a zadaniem firmy Kruk jest ochrona dłużnika przed takim rozwiązaniem.

Co należy wiedzieć o działaniu KRUK S.A.

Windykacja, którą stosuje firma Kruk składa się z kilku etapów, a każdy z nich jest równie ważny.kruk opinie

1. Powiadomienie listowne – początkowo dłużnik dostaje list z informacją na temat sprawy. W liście znajdują się najważniejsze informacje – numer sprawy, kwota, termin spłaty, numer konta, na który trzeba przelać pieniądze. Należy zapoznać się dokładnie z informacjami tam zawartymi, aby kolejny etap – rozmowa z osobą z Kruka – przebiegła sprawnie.
2. Kontakt z przedstawicielem KRUK S.A. – po informacji listownej należy jak najszybciej skontaktować się z przedstawicielem firmy i ustalić szczegóły spłaty zadłużenia. Należy przedstawić swoją sytuację i dojść do wspólnego porozumienia – konsultant z pewnością doradzi i pomoże ustalić ratalny harmonogram spłaty.
3. Porozumienie ratalne – po wcześniejszej rozmowie z przedstawicielem należy zawrzeć porozumienie ratalne. Oczywiście raty będą ustalone według możliwości spłaty dłużnika. Dlatego warto już wcześniej zastanowić się, jaką kwotę miesięcznie jest się w stanie spłacić.
4. Stosowanie się do wcześniejszych ustaleń i regularna spłata rat – jeśli już obie strony doszły do porozumienia, to ważne jest, aby być konsekwentnym w spłacie rat. Nie należy lekceważyć terminów ze względu na to, że odsetki od zadłużenia rosną w bardzo szybkim tempie.

Reklama

Powyższe etapy są bardzo ważne i nie można ominąć żadnego z nich. Zadaniem firmy windykacyjnej jest wyegzekwowanie spłaty długu, dlatego firmy stosują przeróżne metody, które na pierwszy rzut oka wydają się straszne. Należy pamiętać, że to jet zadanie firmy, jednak jeśli dłużnik nie ma zamiaru współpracować z firmą indykacyjną, wtedy ta przekazuje sprawę na dalsze tory – czyli komornikowi sądowemu. Ten posiada większe uprawnienia i nie będzie próbował dogadać się z dłużnikiem (tak jak w przypadku KRUK), a np. zajmie majątek lub wynagrodzenie dłużnika. Dlatego ważne jest, aby sprawę rozwiązać polubownie i już na etapie współpracy z firmą windykacyjną, jaką jest KRUK S.A.

______________

Linki pomocne:

  1. http://splatapozyczki.pl/splata-pozyczek-2/kruk-windykacja/
  2. http://pl.kruk.eu/
Windykacja w KRUK – krok po kroku
4.3 (85%) 4 votes

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *