Długi w Ultimo opinie – pomoc w długach

Reklama

Ultimo S.A. to jena z bardziej znanych firm windykacyjnych w Polsce (obok KRUK). W dzisiejszych czasach spora część Polaków jest zadłużona i obawia się wizyty windykatora, czy komornika w swoim domu lub miejscu pracy. Co należy zrobić, aby polubownie rozwiązać sytuację? (Stroa internetowa ultimo http://ultimo.pl/)ultimo opinie

Gdy przychodzi pismo

Pismo z Ultimo S.A. dotyczące sprawy zawiera wiele niezbędnych informacji, np. na temat kwoty zadłużenia, firmy, na zlecenie której wszczęto sprawę, termin spłaty oraz ewentualne konsekwencje, jakie poniesie osoba zadłużona, jeśli nie dostosuje się do ustaleń z windykatorem.
Po otrzymaniu takiego listu należy dokładnie zapoznać się z jego treścią oraz wszelkie wątpliwości rozwiązać rozmawiając z konsultantem firmy.

Co robić, aby sprawa nie trafiła do komornika?

Przede wszystkim po kontakcie z przedstawicielem firmy Ultimo należy zastosować się do ustaleń. Podczas rozmowy konsultant będzie chciał jak najlepiej pomóc, dlatego może pytać o sytuację finansową, po to, aby zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeśli już obie strony dojdą do porozumienia, koniecznie należy przestrzegać warunków tj. terminu spłaty, kwoty itp. Niezbędne informacje, czyli numer konta bankowego znajdzie się w otrzymanej wcześniej korespondencji.
Po spłacie zadłużenia należy przesłać potwierdzenie płatności.

Co w przypadku, kiedy unika się kontaktu z windykacją?

Reklama

Początkowo firma wysyła ponaglenia listowne, w których nakłania dłużników do spłaty zobowiązania. Oczywiście możliwe jest, że firma będzie powiadamiać osoby telefonicznie. Na brak reakcji osób firma nie jest obojętna.
Na forach internetowych można znaleźć wiele opinii na temat funkcjonowania firmy Ultimo S.A.
Są one przeróżne, biorąc jednak pod uwagę, że są pisane przez osoby, które są zadłużone i niechętnie chcą spłacić zaległe kredyty, można spodziewać się, że nie są one pochlebne.

Wiele osób zarzuca firmie, że zbyt często wysyła ponaglenia do zapłaty, strasząc osoby komornikiem. O ile kolejne powiadomienia nie są najprzyjemniejsze dla dłużników, o tyle można zrozumieć sposób działania firmy windykacyjnej. Warto pamiętać, że działania firmy o takim profilu, mają nakłonić dłużników do polubownego rozwiązania sprawy – czyli spłaty zobowiązania, bez wchodzenia na drogę sądową. Firma nie może zmusić osoby do spłaty, a może ją wyłącznie nakłonić do tego. Ultimo S.A. nie posiada takich uprawnień jak komornik sądowy, to znaczy, że nie ma prawa zając majtku dłużnika. Dlatego ważne jest, aby dogadać się już na tym etapie i zastosować się do ustaleń.

Jeżeli pomimo ponagleń ze strony windykatora dłużnik nie decyduje się na zwrócenie zobowiązania, windykator przekazuje sprawę na drogę prawną. Wtedy sprawą zajmuje się komornik sądowy, który ma obowiązek ściągnięcia zobowiązania – ma pełne prawo do zajęcia wynagrodzenia, czy majątku osoby.

Długi w Ultimo opinie – pomoc w długach
3.8 (76.67%) 6 votes

1 Comment

  1. Marian Paździoch

    hola hola, co to za brednie że windykator przekazuje sprawę na drogę prawną i sprawą zajmuje się komornik?
    NAJPIERW ultimo MUSI WYGRAĆ sprawę w sądzie. a to nie jest rzeczą oczywistą i prostą, większość spraw gdzie dłużnik podejmuje obronę – ultimo przegrywa!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *