Oddłużanie krok po kroku

Reklama

Zastanawianie się jak przetrwać do dnia wypłaty, kiedy w portfelu brakuje pieniędzy, albo odkładane na później rat kredytów – to pierwsze objawy tego, że szybko można popaść w bardzo poważne problemy finansowe. Odpowiednie planowanie i zarządzanie budżetem domowym to konieczność w dzisiejszych czasach. Ale co zrobić, jeśli już kłopoty te nas spotkały?

Kredyt do spłaty, odsetki rosną, a sytuacja zamiast się poprawiać, pogarsza się. W końcu zaczynają przychodzić listy od firmy windykacyjnej, która upomina się o to, aby jak najszybciej spłacić zobowiązanie, bo w innym wypadku zostaną naliczone wysokie odsetki. Zamiast coś z tym zrobić, zaczynamy panikować, przestajemy odbierać telefony z nieznajomych numerów i unikamy problemu, jakby go nie było. A to najgorsze, co dłużnik może zrobić. Należy wtedy wziąć sprawę w swoje ręce, ułożyć sensowny plan na pozbycie się długów i być w nim konsekwentnym.

Oddłużanie krok po krokuoddłużanie

Oddłużanie nie jest jednorazową czynnością, a często stanowi długi proces. Jeśli podejmiemy się go samodzielnie, to może okazać się, że szybko się zniechęcimy. Dlatego na pomoc wychodzą wyspecjalizowane firmy, które mają pojęcie o tym, jak pomóc klientowi. Jeśli już zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, to najlepiej skontaktować się z jedną z takich firm. Od momentu, w którym przekażemy sprawę w ręce takiej firmy, wtedy to przedstawiciele kontaktują się za nas z wierzycielami. Dzięki temu uzyskamy profesjonalną pomoc przy zajęciach komorniczych lub ingerencji zewnętrznych firm windykacyjnych.

Pierwszy krok za nami.

Reklama

Proces oddłużania może potrwać nawet kilka miesięcy, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Na początku zostanie ustalony plan spłaty długów. Jeśli szczerze porozmawiamy z przedstawicielem firmy, wtedy ten będzie w stanie pomóc i rozplanować spłatę na miarę naszych możliwości.
Ważne, aby trzymać się terminów oraz regularnie spłacać zadłużenie.

Podsumowując – proces oddłużania osoby prywatnej można zamknąć w czterech krokach:

– nawiązanie kontaktu z firmą, która pełni specjalistyczne usług w tym zakresie;
– firma robi analizę sytuacji i przedstawia propozycję rozwiązania;
– profesjonalni negocjatorzy podejmują rozmowy z instytucjami, w których jesteśmy zadłużeni i ustala najlepsze dla naszej sytuacji warunki spłaty;
– regularne spłaty w określonym terminie spowodują, że po jakimś czasie całkowicie pozbędziemy się problemu zadłużenia.

Po kilku miesiącach, kiedy długi zostaną spłacone, można powrócić do normalnego funkcjonowania. Z głowy zejdzie nam stres i strach przed tym, że komornik zapuka do drzwi lub zajmie nasze wynagrodzenie.

Oddłużanie krok po kroku
5 (100%) 2 votes

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *